Oferta
tel. +48 12 261 38 38, e-mail: najem@donimirski.com

Oficyna Pałacu

zdjecie budynku Oficyny_fot.PawelKrzan

Oficyna Pałacu Pugetów po renowacji – fot. Paweł Krzan

Inwestor:  firma Donimirski Pałac Pugetów Business Center w Krakowie

Projekt budynku wykonany przez zespół architektów: Zdzisław Sedlak i Beata Lenda


Jesień 2012. W Krakowie przy ulicy Starowiślnej zakończyła się renowacja i rozbudowa oficyny Donimirskiego Pałacu Pugetów. Prace rozpoczęły się jesienią 2011 roku, ale projekty i uzgodnienia z konserwatorem zabytków prowadzone były już w roku 2009. Rozbudowa dotyczyła istniejącego budynku.

Rewaloryzacja oficyny Pałacu, prowadzona pod nadzorem krakowskiego konserwatora zabytków, jest bardzo dobrą koncepcją i przykładem architektury z kilku powodów:

  • Prace są zgodne z zabytkowym otoczeniem (Pałac Pugetów) oraz architekturą oficyny sprzed lat (mimo, że sama oficyna nie jest zabytkiem).
  • Zastosowanie paneli słonecznych do iluminacji budynku.
  • Obecność tarasu na dachu pozwalającego na podziwianie panoramy Krakowa a nawet Tatr!
  • Siedziba Korporacyjnego Centrum Badawczego ABB – jednego z najlepszych na świecie.
    Centrum Badawcze tworzy technologie, które przyczyniają się do optymalizacji produkcji, zwiększenia wydajności, obniżenia kosztów wytwarzania, czy też rozwoju „ekologicznej” energetyki w wielu zakątkach świata. To w ABB w Krakowie opracowano produkty zwiększające niezawodność  i efektywność instalacji oraz dające realne oszczędności użytkownikom. To właśnie ta jednostka  w centrum Krakowa przyciąga wybitnych naukowców i najlepszych studentów, angażuje się w projekty społeczne, współpracuje  z uczelniami i władzami samorządowymi, stając się istotnym ośrodkiem badawczo-naukowym w kraju.
  • Zorganizowania przystani (a także miejsca “odrodzenia się”) jerzyków  w Krakowie. Jerzyków jest w Krakowie coraz mniej. Te popularne dawniej ptaki wyprowadzają się z miasta, gdyż zaczyna w nim brakować naturalnych miejsc na zbudowanie gniazd, dlatego Inwestor podjął akcję ratowania ptaków, poprzez wkomponowanie w architekturę “budek” lęgowych.
  • Dobre sąsiedztwo i współpraca z Zakonem Sióstr Urszulanek.
shares
Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Google PlusVisit Us On Twitter